הודו, דלהי, אודייפור, רנקפור, דאוג'ר, פושקר, ג'ייפור, פטיפור סיקרי, אגרה, רישיקש, הארדיוואר, קטמנדו, פטאן, דקשינקאלי, קירטיפור, דוליקל, בהדגאון, גואה, מומבאי

הודו יותר ממה שחשבתם

הודו מדינה שבה תוכלו למצוא הכל, החל מחופי ים נהדרים בדרום ועד ספארי ונופים מרהיבים בצפון, תרבות שונה ועולם אחר

הגיוון האינסופי הקיים במדינה והשונות שלה מכל מה שאנחנו יודעים או מכירים מוביל אותה להיות אחת האטרקציות המרכזיות של ישראלים

הודו היא שילוב של עושר והדר בלתי נתפס לצד עוני מחריד, פסטורליה בנופים ואתרי טבע שלא נגמרים לעומת הכרך הסואן, ארכיטקטורה מרהיבה לצד פשטות אידיאולוגית ועוד. הודו היא עולם אחר ושונה מכל מה שהכרתם

השנה נוספו טיסות ישירות למומבאי (בומביי)  (החל מחודש נובמבר) , קיימות טיסות ישירות לניו דלהי ואפשרות לשלב עם טיסות לגואה – לכן השנה יותר מתמיד כדאי לטייל ולהכיר את המדינה הייחודית הזו.

אלעל מפרסמים מחירי פתיחה של 399 דולר למומבאי, 455 דולר לדלהי (מספר מקומות מצומצם ללא מזוודות)

ניתן למצוא טיולים מאורגנים בסגנונות שונים, תוכלו לפנות אלינו ולקבל הצעה לטיסות, חבילה עם בתי מלון או טיולים עצמאיים.

טיול מאורגן – משולש הזהב – החל מ 1599 דולר (12-19/11/23)

טיולנו אל תת היבשת ההודית ישלב ביקורים באתריה הקלאסיים, ויאפשר הצצה למדינה היכולה למלא היכלות של ספרים ותיאורי אין קץ בשל הרב גוניות והצבעוניות המאפיינות אותה. בהודו נפגוש בערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים, המציפים את המבקר. התנסות חושית שבה נמהל היפה והכעור, הברור והנעלם .נצא אל ליבה התרבותי של המדינה המופלאה – רג`סטן, ונטייל באזור המכונה "משולש הזהב", מוצאן של אימפריות ענק, וביתו של ענק כלכלי מתעורר. בטיולנו נבקר בג`איפור, העיר הוורודה, בה נבקר בארמון הרוחות ובמצודת אמבר הקסומה. נמשיך לפושקאר השלווה והרוגעת, שעל גדות אגם שליו ובה נרכב על גמלים ונשוטט בשווקים הריחניים של העיירה. בחלקו השני של הטיול נבקר בבירה דלהי, אשר מהווה את המרכז השלטוני של הדמוקרטיה הגדולה בעולם. נפקוד את אתר ההנצחה של מהטמה גנדי, אבי האומה ההודית, ונתרשם מהמבנים הישנים והחדשים של העיר. לא נפסח על הטאג` מאהל, הארמון המדהים ביופיו, ששום טיול להודו אינו שלם בלעדיו; מצבת אהבה אשר בנה הקיסר שאה ג`האן לזכר אשתו מומתאז מהאל, ומונומנט אדיר אשר הוכרז כאחד משבעת פלאי העולם החדשים, בו מבקרים מדי שנה יותר מ-3 מיליון בני אדם. כל זאת ועוד, בטיול ממצה למדינה הצבעונית ביותר בעולם.

יום ראשון – תל אביב – אגרה ( Agra ), הטאג` מאהל ( Taj Mahal ) :: ניפגש בשדה התעופה ונטוס לדלהי בטיסה ישירה.

יום שני – לאחר הנחיתה ומנוחה קלה נעלה על הרכב ונסע דרומה אל אגרה, דרך חלונות הרכב נוכל לראות את גודלה ורב גוניותה של הארץ, ולקראת צהרים נגיעה לאגרה המשמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגהולים מהמאה ה-16. נצא לסיור מעמיק בטאג` מאהל, שנבנה כיצירת אהבה, ע"י הקיסר המוגהולי שאח ג`אהאן, לזכר אשתו האהובה- `מומטאז מאהל`. מן המבנים המפורסמים והמצולמים בעולם שאין משנה אם מגיעים אליו בזריחה או בשקיעה, כדי להישאר פעורי פה למולו. נסיים את יומנו במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג` מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. לעת ערב נגיע לבית המלון ללינה.

יום שלישי  גרה ( Agra ), פטיפור סיקרי (Fatehpur Sikri), ג`איפור (Jaipur) :: לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו באגרה, ונמשיך לפטיפור סיקרי – עיר הרפאים, בירת האימפריה המוגולית שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר ( Akbar ), ושימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. ניכנס דרך שער העיר ונצפה אל ה"ג`אמי מאסג`יד". נבקר במבניה המרשימים של העיר ונלמד את סיפורה המרתק. לאחר הסיור נמשיך מערבה בדרכנו לעבר ג`איפור, בירת רג`סטאן שבלב "משולש הזהב" ההודי. עם ההגעה, נצא לסיור היכרות עם העיר "הוורודה", המכונה כך בשל הצבע העז הוורוד של רבים מביניניה לאחר שנצבעה בצבע זה לקראת ביקור של יורש העצר הבריטי אדוארד והמלכה ויקטוריה, העיר הישנה מוקפת חומה וורודה ובה שבעה שערים. נצפה על סמלה של העיר, "ארמון הרוחות" (הוואה מאהל), מבנה אשר שימש את נשות שליטי העיר הרג`פוטים. נצא לטיול רגלי, ונתוודע מעט לאוכלוסייה המקומית ונותיר זמן למעוניינים לגעת קצת ברוחה של העיר. בשעות הערב נגיע למלוננו ללינה.

יום רביעי  ג`איפור, רכיבה על פילים למצודת אמבר, פושקאר (Pushkar) :: לאחר ארוחת הבוקר נטפס כשאנו רכובים על גבי פילים, אל מבצר אמבר (Amber) האדיר, בו ישבו המהרג`ות לפני שעברו לעיר, בנייתו של המבצר החלה ב- 1592 והוא שוכן על מדרון גבעה, מעל אגם. לאחר הביקור נצא בנסיעה לעבר העיר הקדושה והמרכז הרוחני – פושקאר, עירו של האל האדיר בראמה. עיירה קטנה היושבת סביב אגם יפהפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. לקהל ההינדים, פושקר היא מוקד עליה לרגל, לאור נוכחותו של אחד מהמקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. בשעות הערב נגיע למלוננו ללינה.

יום חמישי ושקאר (Pushkar), סדנת יוגה בזריחה, ספארי גמלאים – טיול ג`יפים, ג`איפור ( Jaipur ) :: השכם בבוקר נקום לחוויה רוחנית קלילה ונערוך סדנת יוגה מול זריחה עם מדריך מקומי. לאחר ארוחת בוקר, נעלה על עגלות רתומות לגמלים ונפליג לתוככי מדבר טהר, שם נפגוש משפחת צוענים ונהנה מהפולקלור הייחודי להם. נשוב אל העיר ונסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים ונותיר זמן לטיולים עצמאיים בשווקים של העיר. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור ג`יפים בגבעות העוטפות את פושקאר, נרד משבילי האוטובוסים לראות מעט את פניה של הודו החקלאית כפי שנותרה גם לאחר מאות בשנים. לאחר הביקור ניסע בחזרה אל ג`איפור בה נלון הלילה.

יום שישי  ג`איפור ( Jaipur ), דלהי ( New Delhi ) :: לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בג`איפור, נקיף את העיר בפעם האחרונה, נראה את חומותיה ונתחיל אט אט להיפרד מן העולם המדהים אליו התחברנו בימים האחרונים. נעלה על הרכב ונצא בנסיעה בחזרה אל דלהי. במהלך הנסיעה נחצה את מרחביה הכפריים של ראג`סטאן, מדבר אדיר מימדים, גבולן הטבעי של ממלכות עמק ההינדוס. בשעות אחר הצהריים נגיע לניו דלהי ונצא לסיור היכרות עם עיר הענק, העיר המניע את המדינה כולה קדימה. לאחר הסיור נגייע למלון בו נלון הלילה.

יום שביעי  ניו דלהי: העיר החדשה, העיר העתיקה, סיור ריקשות :: לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מלא חוויות בעיר הענקית – שילוב נדיר של ישן וחדש. למבקרים לראשונה ואפילו לשנייה נדמית העיר כחיה בערבוביית צבעים וקולות שאינם נודמים לרגע. נפתח את היום בעיר העתיקה ונרכב בריקשות בסבך סימטאותיה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות ומה לא. נצפה במסגד הגדול של דלהי ונמשיך אל המצודה האדומה, אחת מסמלי הריבונות ההודית. נמשיך לביקור בראג` גהאט – אתר שריפת גופתו של מהאטמה גנדי המהווה מוקד עליה לרגל לתושבי הודו ונעבור אל אזור הממשל ובו בנייני הפרלמנט, משרדי הממשלה ובית הנשיא. נבקר בשער הודו המרשים ונסיים בקוטאב מינאר, מגדל האבן הגבוה בהודו, שהיה מרכז החאליפות המוסלמי ששלט בצפון הודו.

יום שמיני  דלהי – ת"א : עם בוקר נצא לסיור האחרון והמרשים של טיולינו החוויתי: מקדש הסיקים המרשים והצבעוני – גורודוארה (Gurudwara Bangla Sahib). לקראת צהרים, ניסע לשדה התעופה ממנו נטוס חזרה בטיסה ישירה חזרה לתל אביב, אליה נגיע לקראת ערב.

 

לפרטים נוספים על הטיול:
טיולים נוספים שאולי יעניינו אותכם

אולי יעניין אתכם גם..