לפלנד, טיול מאורגן וספארי שלג, מסע אל הזוהר הצפוני, איילי הצפון ומרכבות כלבים, איסלנד, פינלנד,

לפלנד – גן העדן המושלג

לפלנד LAPLAND – מרחבי שלג אינסופיים, מזחלות כלבים, דובי קוטב וקסם חורפי.

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים לחוות טיול ללפלנד,

לפלנד היא חבל ארץ המשתרע על פני ארבע מדינות (רוסיה, פינלנד, נורבגיה, ושבדיה), כאשר האזור המתוייר יותר של לפלנד הוא האזור הפיני. בירת לפלנד היא רובניימי (RVN) – עיר המשתרעת על פני מעל 8,000 קמ"ר. ברובניימי אוכלוסיה של כ – 60,000 איש בלבד, כאשר בכל לפלנד כולה (המשתרעת על פני שטח של כמעט 100,000 קילומטרים) אוכלוסיה קטנה מאוד. אנשי השבטים הלאפים, המכונים גם בני הסאמי, חיים בערבות השלג והם בעלי תרבות, מנהגים, טקסים, וסגנון חיים ייחודיים המתאימים לסביבה הסוב-ארקטית שמסביב.

טיול מאורגן ייחודי המתוכנן לתאריכים 25/2-02/3/24 מובל על ידי אלעד ברגר מחברת מויה תיירות – מחיר של 2815 יורו לאדם

כולל לינה במלון המרכזי סנטה קלאוס, שייט בשוברת הקרח, ספארי רכיבה על אופנועי שלג, נסיעת לילה לצפיה בזוהר הצפוני, ביקור בחוות כלבי האסקי ורכיבה במזחלות, דיג באגם הקפוא, ביקור בחוות איילי הצפון, ביקור בכפר של סנטה קלאוס ועוד.

הטיול על בסיס חצי פנסיון, מחיר 2815 יורו לאדם בחדר זוגי.

בעוד בחודשי הקיץ מדובר בחבל ארץ ירוק (אך קר), בחודשי החורף הלאפי השמש כמעט ולא מאירה (בימי שיא החשיכה – מדובר בשעה או שעתיים של אור שמש קלוש בשעות הצהריים, ולא יותר). בעונה זו, הטמפרטורות יכולות להגיע גם לשלושים מעלות מתחת לאפס!

ולכן, הזמן הטוב ביותר לטייל בלפלנד הוא בין לבין – זמן עונות המעבר, במיוחד האביב, לאחר החורף, כשהאוויר מתחמם אולם שכבת שלג עבה ורכה עוד עוטפת את האדמה. אז, תוכלו ליהנות מאטרקציות שלג ייחודיות כמו ביקור לבן לגמרי בכפר שממנו, על פי הפולקלור המקומי, הגיע סנטה קלאוס, ביקור ביערות שלג לבנים ואינסופיים, ואפילו חוויה ייחודית של טיולי לפלנד אקסטרים.

ניתן לתפור טיולים אישיים על פי ההעדפה,

ישנם טיולים מאורגנים בחודשים פברואר ומרץ החל ממחיר של 2499 יורו לאדם (בחדר לזוג+2 ילדים), החל מ 2639 יורו לאדם בחדר זוגי על בסיס פנסיון מלא.

טיולים מאורגנים עם טיסות ישירות החל מ 2/2/24

תוכנית של טיול מאורגן ספארי חורף בלאפלנד

יום ראשון – טיסה ת"א – רובניימי – יער הציידים

נצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. בהמשך – האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי ו"נשתלב" בשלווה שמסביב… נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום שני המפלים הקפואים בקורואומה, פיקניק "על האש", שמורת Auttiköngäs, צפייה במשחק הוקי קרח

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. היער הארקטי ילווה אותנו מימין ומשמאל.. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת האלפיניסטים של פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח ממש מעלינו – מראות מופלאים ויוצאי דופן! ארוחת צהרים בסגנון "פיקניק" סביב מדורה בסמוך למפלים תסכם ביקור מרתק זה! נצא מערבה וניכנס לסיור רגלי קצר בשמורת Auttiköngäs. המשך נסיעה למלון. ארוחת ערב. ניסע למרכז הספורט לצפייה במשחק הוקי קרח (אורגן במיוחד עבורנו במרכז הספורט האזורי, אולם סגור ומקורה, כדי ללמוד ולהכיר את הספורט הפופולארי של פינלנד!

יום שלישי –  שיט באור יום (!) בשוברת הקרח "סמפו", "לומילינה 365" והכפר של סנטה קלאוס

"אין דברים כאלה!" – יום מיוחד נוסף בו ניסע דרומה שם נעלה על שוברת הקרח SAMPO לשייט מרהיב במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך למסעדה בה נסעד את ארוחת הצהריים שלנו.. נבקר ב-"לומילינה 365" אשר עברה מהפך ופתוחה כעת לאורך כל השנה. נראה את פסלי הקרח הרבים ואת העיצובים השונים. מכאן ניסע לכפר של "סנטה קלאוס" הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. ארוחת ערב במלון.

יום רביעי – ספארי אופנועי שלג, דיג בקרח, סנדלי שלג, תצפית לילית על זוהר הצפון

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ו…יוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות). ארוחת הצהריים תשולב במהלך ספארי האופנועים. דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא וננסה לדוג דגים. ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים המונעים שקיעה בשלג העמוק – כמנהג הלאפים. בשעות אחר הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. העברה למלון. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לתחום העיר, לנקודה חשוכה במיוחד כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). נחזיק אצבעות לאירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה – זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן… ואוו

*אין הבטחה רק מקווים שנצליח לראות את הזוהר הצפוני*

יום חמישי – פארק שמורת הטבע בלואסטו – רכבל לראש ההר – ארמון הקרח ב- Lehtojärvi .

ניסע בשעות הבוקר למרכז המבקרים של הפארק הלאומי Pyhä-Luosto Naava הממוקם לרגלי מפל Kultakero, המכיל תערוכה מרתקת על הטבע וההיסטוריה התרבותית של פארק זה. נקבל את הטעימה הראשונה שלנו מהנקיקים העמוקים של האזור, הפסגות הגבוהות והאתרים הקדושים של אנשי היער הסאמי העתיק. נקבל מידע על האזור המרהיב ונעלה ברכבל אל ראש ההר לתצפית מהממת על כל השמורה וטיול רגלי! לא נוותר על משקה חם בטרם נרד חזרה ברכבל. בתום הביקור – נשוב לרובניימי וניכנס לביקור עוצר נשימה בארמון/מלון קרח הנבנה כל שנה על שפת אגם קפוא, נבקר בכל המכלול ביחד עם איש צוות מקומי שאף יסביר כיצד בונים פרויקט יוצא דופן ועצום זה. ארוחת ערב. נצא למרכז הספורט, "נשתלט" על מספר מסלולי "באולינג" ונשחק להנאתנו כסיכום ליום מהמם ומלא אדרנלין!

יום שישי – מזחלות כלבי האסקי – חוות איילי הצפון, נהיגה בקרטינג על הקרח

יום חוויתי נוסף! פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי, נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים – תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות-זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך מסלול של כ-5 ק"מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון (REINDEER). נסב לארוחת צהרים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי עם "שאמאן" ("כהן דת" מקומי). נצא לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. nבסיום הביקורים נגיע לאתר "גו-קארט" ונעלה על מכוניות קרטינג מותאמות לתנאי הקרקע ונצא לסיבוב בו נתחרה במסלול מרוץ… בנהיגת יחיד.

יום שביעי – רובניימי – מוזיאון "ארקטיקום" – טיסה חזרה ת"א.

לאחר ארוחת בוקר ניסע לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים (אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד) באזורים הצפוניים של כדור הארץ בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה.

(ביום האחרון ארוחת בוקר בלבד)

הטיול של חברת קשרי תעופה, קיימים טיולים נוספים של חברות אחרות במחירים שונים.

התמונות מאתר קשרי תעופה.

 

לפרטים נוספים על הטיול:
טיולים נוספים שאולי יעניינו אותכם

אולי יעניין אתכם גם..