סרי לנקה למשפחות, צבי ים, אנוראדהפורה (Anuradhapure) ופולונארואה (Polonnaruwa), העיר קנדי (Kandy). וההר הקדוש מיהינטלה (Mihintale) דאלאדה מאליגאווה (Sri Dalada Maligawa), הכפר דמבולה (Dambulla) ספארי פילים, שמורת יאלה

סרי לנקה עם ילדים

סרי לנקה – יעד חלומי לחופשה

סרי לנקה בה עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה. מרקו פולו תיאר את סרי לנקה כ"אי הטוב בעולם",

אי טרופי עתיר אתרים וטבע. חופים קסומים, מרבדי תה ירוקים ואינסופיים, טבע פראי, תרבות מרתקת ואתרים ייחודיים, ערים עתיקות, מבצרים, מקדשים. תושבים מסבירי פנים, אוכל נפלא ואווירה שלווה. שמורות טבע המאפשרות טיולי ספארי וטבע, אוכל נהדר,  מצודות סלע כבירות, צפיה במבחר בעלי חיים ובעדרי פילים  וכמובן החופים הנחשבים ליפים בעולם.

 טיסות ישירות לסרי לנקה בכל יום שלישי ושבת

חבילה לשבוע במלון המעולה טאג' סמונדה קולומבו 5* רק 1615 דולר לאדם בחדר זוגי (6-13/2/24)

  • מחירי החבילות לא כוללים מזוודות.
  • ניתן לקבל הצעות למלונות בכל הרמות !

סרי לנקה למשפחות – אנו יכולים לתת הצעות בתפירה אישית, להלן מספר דוגמאות למקומות שיעשו לכם את החופשה

1. ספארי ג'יפים

הפארק הלאומי יאלה (Yala National Park) – השמורה השנייה בגודלה בסרי לנקה  – משתרע בחוף הדרום-מזרחי (בדרום מחוז אובה Uva) ויש בו חורש, סוואנה, נחלים ואגמים. הסיורים בפארק מתבצעים  בג'יפי ספארי מוגבהים עם גגוני הצללה. את הג'יפ אפשר לשכור בכניסה לפארק. השמורה מחייבת לשכור נהג מקומי, ואפשר לשכור גם מדריך. ניתן לראות עופות רבים, תנינים, עדרי באפלו, צבאים ואיילים, לטאות ענק (כוח), אפילו פילים, נמרים וחזירי בר. מומלץ לצאת לסיור של אחר הצהריים,

מיקום: 22 ק"מ מזרחית מטיסמהראמה (Tissamaharama)

פתוח: מאמצע אוקטובר עד אוגוסט. בשנים מסויימות הוא נפתח כבר בתחילת ספטמבר, תלוי בכמויות המים במאגרים, העיתוי נקבע ע"י מינהלת הפארק בכל שנה ויש לבדוק זאת מראש.

2.  לינה בפארק הלאומי יאלה

למבקרים בפארק הלאומי יאלה המעוניינים ללון בקרבת מקום במלון קינמון וויילד יאלה ( (Cinnamon Wild Yala) שנקרא בעבר Chaaya Wild. המלון, הממוקם בלב שמורת יאלה, הוא מלון אקולוגי. הוא ממוקם על מרפסת תצפית הצופה אל השמורה, ומהווה מקום מושלם לחיבור עם הטבע.

3. בית יתומים לפילים

בפינוואלה (Pinnawala) שבמרכז סרי לנקה הוקם  "בית יתומים" ממשלתי לפילים, בעיקר גורי פילים, בשם Pinnawala Elephant Orphanage. עשרות פילים מסתובבים בין העצים ובמכלאות. ככל שהתיירות לאזור גברה, כך הפך המקום למעין גן חיות ממוסחר, אבל לילדים זה לא יפריע – הם ייהנו להתקרב לתינוקות המגודלים בשעות ההאכלה (שלוש פעמים ביום). החנויות התיירותיות בפינוואלה מוכרות שלל "מזכרות פילים" ו"מוצרי פילים".

טיפ: פעמיים ביום ה"מאהוטים" (מאמני הפילים) מובילים את הפילים מהשמורה, דרך העיירה לרחיצה בנהר. מומלץ לתפוס מקום באחד מבתי הקפה על שפת הנהר, וכשמגיע מצעד הפילים ברחובות פינוואלה אפשר להתקרב למרחק נגיעה (ואפילו לתפוס בעדינות זנב או חדק).

מיקום: כשלושה ק"מ מדרום לתחנת הרכבת ברמבוקאנה (Rambukkana) וכ-11 ק"מ מקגאלה (Kegalle), מצפון לכביש הראשי קולומבו-קאנדי (Kandy).

4. מדגרה לצבי ים

קוסגודה (Kosgoda) הוא כפר קטן של שפת הים בחוף הדרום-מערבי של סרי לנקה. באזור מספר חוות ומדגרות לצבי ים (Turtle Hatchery). החוות עוסקות בהגנה ובהצלה של מינים שונים של צבי ים. החווה קונה ביצים שהוטלו בחופים על-ידי צבות ים ובכך מצילה אותן מטורפים או ממכירה בשווקים. הביצים מודגרות בצורה מבוקרת ולאחר הבקיעה הצבים הקטנים מועברים למיכלים של מי ים למשך כשלושה ימים לאחר מכן הם משוחררים לים.

חוות קוסגודה מדווחת שהיא מצילה כ-80 אחוז מביצי צבי הים, לעומת שיעור הצלחה נמוך ביותר בטבע – רק שניים-שלושה אחוזים. גורמים בחווה מעריכים שהחווה שחררה עד היום לים קרוב לשני מיליון צבונים. בחווה מטפלים גם בצבים פגועים ובצבי ים לבקנים (אלבינו). צבי ים יכולים לחיות כ-200 שנה אולם צבי האלבינו מתקשים לשרוד בטבע כיוון שצבעו הבהיר מקל על הכרישים והדייגים לאתר אותם, וחייהם נאמדים בכ-50 שנה בממוצע. המקום נפגע בצונאמי הגדול בשנת 2004 וכ-20,000 פרטים נסחפו לאוקיינוס ההודי.

מיקום: כ-80 ק"מ דרומית לקולומבו, ליד הכביש הראשי "דרך גאלה" (Galle Road), ליד תחנת המשטרה של קוסגודה

5. שיט (בנהר ובאגם) ואי הקינמון

קצת דרומית לקוסגודה – במעגן של העיירה בלאפיטייה (Balapitiya) – ניתן לשכור סירת משוטים עם מדריך לטיול קומפקטי וחביב באגן נהר מאדו (Madu Ganga) וב"אי הקינמון". המראות במהלך השיט מרהיבים: חורשות מנגרובים סבוכות, קורמורנים פורשים את כנפיהם לייבוש, שלדגים צוללים ולטאות כוח ענקיות מטפסות על השיחים בגדת הנהר. הסירה עוגנת באי זעיר המכונה אי הקינמון, בו אפשר לראות משפחה מקומית מציגה את תהליך הפקת הקינמון. הפלגה ארוכה במקצת כוללת גם ביקור במקדש עתיק וחוות דגים לעיסוי הרגליים.

6. מטעי ומפעלי תה

כשהאימפריה הבריטית שלטה באי ציילון – שמה של סרי לנקה עד 1972 – הוקמו באזור ההררי במרכז האי מטעי תה רבים. שיח התה ירוק כל השנה, ולכן צבעם של שיפולי ההרים ירוק עז והם משובצים בנשים הקוטפות את עלי התה משיחים צעירים. מפעלי עיבוד התה באזור מקיימים סיורים מודרכים – הזדמנות למשפחה להכיר את תהליך הגידול, הקטיף והייצור של התה וכמובן לרכוש סוגי תה שונים בחנות המפעל. אחד המפעלים היותר נוחים לגישה הוא מפעל גלנלוך (Tea Factory) בקטוקיטולה (Katukithula).

7. טיפוס למצודת הצוק

סרי לנקה עשירה במקדשים ובמבצרים עתיקים, וסיגירייה (Sigiriya) היא היהלום שבכתר – מצודה עתיקה שלפי המסורת נבנתה על-ידי המלך קשיאפה במאה החמישית לספירה והיא נחשפה במאה ה-19. הצוק התלול, שרידי המבצר והארמון וציורי הקיר מזכירים את מצדה. צוק סיגירייה, שנוצר מהתפרצות געשית, מתנשא לגובה של כ-200 מטר בלב מישור מיוער בחלק הצפוני של האי. הגעה לפסגה משמעותה טיפוס   בכ-1200 מדרגות ואף הירידה היא באותה דרך. (בפסגה מחכות למעפיל בריכות מים ותעלות עם פרחי מים, והנוף הנשקף מהבריכה העליונה  מרהיב. מומלץ לעלות מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים, כיוון שאלו השעות הפחות חמות; בשעות החמות קשה לטפס.

מיקום: כ-24 ק"מ צפונית-מזרחית מדאמבולה (Dambulla)

8. מסכות

הסרי לנקים מרבים לחגוג, ומסכות שדים הן חלק חשוב בפולקלור המקומי. העיירה אמבלנגודה (Ambalangoda) בחוף הדרום-מערבי של האי היא מרכז חשוב בתחום זה. יש בה מוזיאון מסכות (Ariyapala Mask Museum), טקסי ריקודים וגם חנויות. אפילו בדוכנים לצד הדרך מוכרים מסכות גדולות וקטנות, המצטיינות בעיבודים מפותלים וצבעוניים מאוד. המסכות נמכרות לתיירים בעיקר לקישוט, אך יהיו ילדים שישמחו להשתמש בהן גם בפורים.

מיקום: כ-30 ק"מ צפונית לגאלה (Galle), ליד הכביש הראשי לקולומבו

9. חופים ודייגים

כמעט בכל חוף בסרי לנקה יש דייגים, רשתות ענק וסירות דיג. בעבר נהגו הסרי לנקים לנעוץ עמוד עץ בחול מתחת למי הים, לטפס עליו ומשם לדוג. היום, מנהג זה – שהיה סימן היכר לדיג בסרי לנקה – נדיר למדי, והוא נעשה על פי רוב כאקט תיירותי ולא לצורכי דיג.

אתר ייחודי הוא חוף הדייגים בנגומבו (Negombo), הסמוך מאוד לנמל התעופה של קולומבו (Bandaranaike International Airport). בחוף שמצפון ללאגונת נגומבו עשרות דייגים ומשפחותיהם פורקים את שלל הדגה, ממיינים ואורזים, כשמעליהם מתרוצצים וצורחים שחפים ועורבים. על רצועת החוף החולית הגדולה נפרסות עשרות יריעות ועליהן מסודרות שורות-שורות של אלפי דגים לייבוש בשמש – מראה בלתי נשכח. מדרום ללאגונה נמצא שוק דגים אותנטי והומה. אבל כדאי שמי שסולד ממראות דם, סכיני חיתוך וחלקי דגים, יימנע מביקור במקום.

לפרטים נוספים על הטיול:
טיולים נוספים שאולי יעניינו אותכם

אולי יעניין אתכם גם..